08. Sep

2015. gada 7. septembrī RPA "Rīgas pilsētas arhitekta biroja" telpās notika pirmais pētījuma "Klimata ietekmes, pielāgošanos klimata pārmaiņām un pielāgošanās iespēju sociāli ekonomisko vērtību novērtējums daudzdzīvokļu kvartālos Rīgā un Latvijā" seminārs. Pētījuma sadarbības partneri prezentēja pētījuma tematisko sadaļu plānus un pirmos rezultātus. Par pētījumu drīzumā varēsiet uzzināt projekta vietnē www.rigasklimats.lv. Šajā rakstā publicēta pētījuma sociālās un telpiskās daļas plāna prezentācija.

26. Mar

Nolūkā spert soli kopējas sabiedrības izpratnes veidošanā par plānotām nozīmīgām izmaiņām Rīgas telpiskajā attīstībā pašvaldības aģentūrā „Rīgas pilsētas arhitekta birojs” no 2015.gada janvāra līdz martam tika izstrādāts analītisks pētījums par lokālplānojumu Skanstes apkaimei, kura pasūtītājs ir Rīgas pašvaldība (Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments) un autori – SIA „Nams” un SIA „Grupa 93”. Tas ir mērķtiecīgs aģentūras ieguldījums indivīdu kopuma veidošanā, kas kā atbildīgi un informēti aģenti aktīvi piedalās sabiedrībai aktuālo jautājumu risināšanā un izlemšanā.

Lasīt tālāk ...

2013/14 mācību gada laikā Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas Vides mākslas apakšnozares studentes sadarbībā ar Rīgas pilsētas arhitekta biroju, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociāciju un Līvu laukuma kafejnīcu īpašniekiem veica pētījumus mākslas un urbānās vides mijiedarbībā Rīgas vēsturiskā centra apbūvē, kas kļuva par pamatu priekšlikumiem Līvu laukuma labiekārtojumam.

RPA "Rīgas pilsētas arhitekta birojs" sadarbībā ar Rīgas Domes Satiksmes Departamentu veica Anniņmuižas bulvāra un Anniņmuižas ielas savienojuma Jūrmalas gatves līdz Jūrkalnes ielai skiču projektu. Rezultāti tika apspriesti diskusijā pie Rīgas Pilsētas arhitekta biroja.

Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Ainavu arhitektūras un plānošanas specialitātes 3.kursa studenti asociētās profesores Unas Īles un lektores Natālijas Ņitavskas vadībā izstrādāja Aldara Parka atjaunošanas iespēju izpēti. 

Rīgas daudzdzīvokļu namu mikrorajonu ilgtspējīga attīstība [pilotprojekts]Esošās situācijas izpēte — I. Teritoriālais un arhitektoniskais audits

Šīs izpētes mērķis ir uz viena dzīvojamā kvartāla parauga analizēt daudzdzīvokļu dzīvojamā kvartāla lietotāju-iedzīvotāju un zemes īpašnieku saikni ar mājokļa vidi, rezultātā raksturojot attiecības starp lietotājiem-iedzīvotājiem un zemes īpašniekiem.

SIA «Zenico projekts» arhitekta Viktora Valguma prezentācija

Skatīt pētījuma Aktuāli vides pieejamības risinājumi Rīgas arhitektūrā” prezentāciju